Vydejte se za hranice krásy a pohodlí

Aktivity

V jurtách Ulán a Bátar najdete spoustu sportovního vyžití a zábavy, protože se nacházejí v podhůří Těšínských Beskyd, v těsné blízkosti jednoho z nejvyhlášenějších golfových hřišť a zároveň místech, které přímo vybízejí k poznávání a pohybu.

Těšínské Beskydy už dávno nejsou jen místem nesčetných neprozkoumaných zákoutí, kde široko daleko nikoho nepotkáte, ale dnes jsou také vyhledávaným střediskem cykloturistiky, kultury a mnoha oblíbených atrakcí. Přes přední střediska wellness služeb, zábavních parků pro děti, obřích akvárií, archeoparku, ale také třeba středisko paraglidingu či oblíbených míst pro vodní sporty.

Výlety

V okolí jurt Ulán a Bátar na Vás čeká mnoho dobrodružství. Stačí si jen vybrat směr a vydat se na jednu ze čtyř světových stran.

Přejít na detail

Tenis

Jen 10 minut jízdy v nedaleké Vendryni najdete kompletní zázemí pro tenisové profesionály i nadšence. Sportovní areál Vitality Slezsko nabízí pronájem venkovních i vnitřních kurtů, půjčovnu raket, dětskou tenisovou školu nebo hru s profesionálním nahrávacím strojem.

Přejít na detail

Golf

Ubytování je situováno přímo v areálu jednoho z TOP 10 tuzemských golfových hřišť. Ropice Golf resort je 18 jamkovým mistrovským hřištěm linksového charakteru, charakteristické vlnící linií fairwayí, zajímavě tvarovanými greeny a vodními překážkami. Je stále vyhledávanějším cílem náročných a profesionálních hráčů, stejně jako méně zkušených hráčů, kteří s golfem teprve začínají. Nedaleko je také známý Golf resort Lipiny.

Přejít na detail

Volejbal

Kdo by neměl rád plážový „voliš“? Smečovat můžete například v nedalekém Sportovním areálu Vitality Slezsko ve Vendryni. Venkovní hřiště na plážový volejbal, síť na hru, míče i obuv si můžete pronajmout jen 10 minut jízdy od Ropice.

Přejít na detail

Půjčovna kol a elektrokol

Podhůří Těšínských Beskyd i samotné zdejší hory jsou opravdovým rájem cyklistů. Nadšení cyklisté na horských kolech určitě ocení speciální trasy pro MTB v Beskydech, které si můžete prohlédnout v aplikaci MTB Beskydy. Není divu, že v oblasti je celá řada půjčoven kol, horských i trekových elektrokol, ale také koloběžek nebo Segwayů.

Přejít na detail

Minigolf

V blízkém okolí své jurty najdete hned několik příjemných minigolfových hřišť pro váš aktivní odpočinek, ale i trénink na velký golf. 18 minigolfových drah si užijete v areálu Stars Třinec anebo o pár kilometrů dál v areálu Vitality Slezsko ve Vendryni.

Přejít na detail

In-line bruslení

Lokalita Těšínského Slezska je rájem bruslařů. Jen 10 minut jízdy od našich jurt začíná oblíbená okružní in-line stezka v Bystřici po obou březích řeky Hluchová (2,5 km). Velmi nevšední a příjemná je také cyklostezka podél řeky Olše (Olzy), která je přeshraniční a začíná u hraničního přechodu s Polskem na mostě Svobody. Okruh je dlouhý 1,5 km a nabízí místa pro odpočinek a relaxaci.

Přejít na detail

Hipoturistika

Svět z koňského hřbetu prostě nemá chybu. Jestli chcete vyrazit prozkoumat okolí na koňském hřbetě, naučit se ovládat koně v kroku, klusu i cvalu, projet se s větrem ve vlasech po Těšínsko-Beskydských loukách, lesích a hřebenech, domluvte si vyjížďku třeba právě ve stájích v Ropici, jen pár kroků od Vašeho ubytování.

Přejít na detail

Koupání a slunění u vody

Podhůří Beskyd je vyhledávaným místem pro letní radovánky u vody. Kdo by neznal vodní nádrž Těrlicko nebo Žermanickou přehradu s malebnými plážemi, vlekem pro vodní lyžování nebo půjčovnou loděk?? Za návštěvu ale určitě stojí také Karvinské moře s písčitou pláží nebo Vrbické a Kališovo jezero.

Přejít na detail