Jurty Ulán a Bátar

Aktivity

Kdo by nemiloval výhledy. Vydejte se z vrcholu Ropice naučnou stezkou k rozhledně na chatě Prašivá. Lysou horu, Radhošť nebo Ondřejník budete mít z 15metrové rozhledny jako na dlani. Na samotné hranici mezi Českem a Polskem pak najdete ikonickou rozhlednu Velká Čantoryje, odkud za dobrého počasí dohlédnete až na Tatry.

Vydejte se do neprozkoumaných zákoutí Těšínských Beskyd v okolí Trojmezí na Hrčavě. Objevte hluboká údolí s horskými bystřinami, kde široko daleko nikoho nepotkáte. Dojděte až k malebné vísce Hrčava, která si díky své odlehlosti dodnes dochovala svůj původní ráz a kde si budete připadat doslova jako ve skanzenu.

Jestli se Vaše děti cukají před další procházkou, motivujte je výletem za prehistorickými tvory do Dinoparku Doubrava nebo hrou na archeology či obyvatele středověkého slovanského hradiska v Archeoparku Chotěbuz. Na Farmě u oveček v Těrlicku si pak společně s dětmi vyzkoušejte třeba péči o ovce, slepice, kočky a poznejte chov včel.

A když bude Vašim dětem i tento zážitek málo, můžete je vzít za vysokou zvěří do zoo koutku v Parku Boženy Němcové v Karviné. V přilehlém areálu městské loděnice si za teplého počasí půjčte loďku a vydejte se na plavbu po slepém rameni řeky Olše.

Kdy jindy než při nevšední dovolené v jurtě si dopřát i pořádnou porci adrenalinu? Třeba při romantickém letu v balónu se skleničkou sektu a dech beroucím panoramatem večerních nebo ranních Beskyd. Vznést se k obloze jako bájný Ikarus můžete také při paraglidingu na nedalekém Javorovém vrchu.

Jestli máte rádi dovolenou rychlejšího stylu, místní cyklotrasy vám umožní kochat se okolními výhledy v rytmu otáček Vašeho kola. Vydejte se třeba nezapomenutelnou cyklotrasou za dřevěnými kostely. Cyklovýlet nabídne nejen krásu těchto typických místních staveb, ale také projížďku kolem Těrlické přehrady a rybníků. A jako bonus úžasné panoramatické výhledy na Beskydy. Další den můžete zase zvolnit a vybrat si další pohodovou pěší túru po okolí.

Zkrátka možností, co podnikat, když se vám zrovna nebude chtít ležet na hotelovém lehátku, je u nás jako kapek v letní bouřce.

Stačí si jen vybrat to své!